Місто на Дніпрі. Як би його не називали в різні часи:Кодак, Половиця, Єкатерінослав, Катеринослав, Новоросійськ, Дніпропетровськ або Днєпропєтровск, Січеслав, останні
часи від Совєтів в народі живе одна єдина назва міста - Днєпр, або українською Дніпро...

четвер, 30 квітня 2015 р.

Куди звертатися дніпропетровцям для вирішення комунальних проблем?


Департамент комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міськради розробляє схему, яка дозволить об'єднати в один департамент всі комунальні підприємства з метою централізації та покращення контролю за виконанням тих чи інших робіт.
Поки відбувається розробка даної схеми, для городян спростили систему подачі скарг і пропозицій.
Звернутися в департамент можна при виникненні наступних питань:
- Озеленення (звалювання дерев, корчування пнів, висадка квітів, підрізування дерев, покіс трави на газонах, прибирання листя і т.д.);
- Ремонт доріг і внутрішньоквартальних проїздів;
- Освітлення вулиць;
- Ремонт і утримання мостів, шляхопроводу, підземних переходів;
- Санітарне прибирання доріг, прибирання випадкового сміття, зимова посипання доріг при ожеледиці та їх очищення від снігу;
- Санітарне очищення кладовищ;
- Підбір трупів тварин, вилов бездомних тварин;
- Накриття дощоприймальних колодязів і люків.
Подавати скаргу потрібно письмово в:
- Дніпропетровська міськрада (пр. Карла Маркса, 75, відділ звернення громадян) на ім'я Дядічко І. А .;
- Департамент комунального господарства та капітального будівництва ДГС (вул. Виконкомівська, 6, загальний відділ);
- Районні виконкоми:
АНД район, пр. Воронцова, 31;
Жовтневий район, пл. Шевченка, 7;
Бабушкінський район, вул. Карла Лібкнехта, 70;
Індустріальний район, пр. ім. Газети «Правда», 8;
Кіровський район, вул. Ленінградська, 42;
Красногвардійський район, пр. Пушкіна, 65;
Ленінський район, пр. Нігояна, 77;
Самарський район, вул. 20 років Перемоги, 51.
Задати питання можна на сторінці Департаменту у соцмережі Фейсбук:  www.facebook.com/departkomuna
«Гаряча лінія» губернатора: тел. 0-800-505-600.
З питань ремонту житлового фонду (даху під'їзди, ліфти тощо.) Потрібно звертатися в управління житлового господарства Дніпропетровської міської ради (вул. Леніна, 16).


Маленький царьок зі старого світу

   Щоб всім було зрозуміло про що мова поясню перед переглядом.
На відео розмова помічника Галини Булавки з представником ініціативної гроупи по загальним зборам всіх громадських організацій міста для вироблення спільної представницької групи по співпраці і моніторингу роботи міськради і виконкому.
Окреслені напрямки роботи доволі складі і потребують представництва по кожному напрямку і участі добре обізнаного фахівця, якого мають висунути делегати окресленого заходу. Саме тому представництво від громадських організацій має бути до 3 осіб, щоб кожного можна було кандидата на цю громадську роботу можна було поставити перед людьми , а краще декілька і обрати загальним голосуванням. Саме тоді представництво буде найбільш демократичним і ефективним в роботі. Часи кишенькових громадських рад при радах чи виконкомах пройшли і місцевих царькам всіх рангів про це же пора забуди. Народовладдя саме і має ініціювати і підтримувати таку співпрацю з органами влади громади. Лише громадська активність вірно може спрямувати нашу державу в потрібному українському народу напрямку, а не українські вибори диктуємі з-за кордону агресорами.(Нагадаю, що згадай в дописі Андрій Баско представляв нещодавно на виборах Загіда Краснова, що заплямував себе участю в "Українському виборі" Межведчука , кума Путіна.

В відео мова про те, що Андрій Баско власноручно переправив кількість представників від громадських організацій і замість трьої в печать запустив лише про одного... Рішення про трьох було прийняте на зборах представників громадських організацій ініціаторів загальних зборів громадських організацій.

середа, 29 квітня 2015 р.

Как простой днепропетровец может уволить чиновника или депутата


DSCN6502
Для этого не надо писать массу жалоб и возбуждать уголовные дела. Достаточно найти в профессиональной деятельности чиновника или депутата конфликт интересов и сообщить об этом в Национальное агентство по противодействию коррупции.
Для того, чтобы уволить чиновника или прекратить полномочия депутата местного совета, сейчас не надо писать массу жалоб и возбуждать уголовные дела. Достаточно найти в его профессиональной деятельности конфликт интересов и сообщить об этом в Национальное агентство по противодействию коррупции. Хотя это агентство еще и не создано, но соответствующий закон «О противодействии коррупции» уже принят и 26 апреля 2015 года вступил в силу.
Что же это такое, «реальный конфликт интересов»? Это противоречие между  частным интересом лица и его служебными или представительскими полномочиями, которые влияют на объективность или непредвзятость принятия решений, или на совершение или  несовершение действий во время выполнения указанных полномочий.  Есть определение и «частного интереса» — это любой имущественный или неимущественный интерес лица, в то числе обусловленный личными, семейными, дружественными или иными внеслужебными взаимоотношениями с физическими или юридическими лицами, в том числе те, что возникают в связи с членством или деятельностью в общественных, политических, религиозных или иных организациях. Из этого следует, что если депутат или чиновник принимает решение по иным мотивам, а не исходя из альтруистических устремлений служения обществу, то наверняка у него присутствует конфликт интересов.
1558_original
На конфликт интересов очень похожа ситуация, например, сремонтом дома Крупского.
Посмотрим, какой алгоритм действий, например, у депутата горсовета или чиновника, если у него возникает конфликт интересов:
Во-первых, депутат при наличии у него конфликта интересов должен заявить об этом публично на сессии или заседании и уведомить соответствующую постоянную комиссию (ст. 59-1 закона «О местном самоуправлении»), а чиновник обязан уведомить вышестоящего руководителя или Национальное агентство по противодействию коррупции. Поведение чиновника при реальном конфликте интересов регулирует целая глава соответствующего закона;
Во-вторых, и депутат и чиновник при наличии реального конфликта интересов не имеет права совершать действий или принимать никаких решений.
В-третьих, и депутат и чиновник обязаны принять все меры для урегулирования реального или потенциального конфликта интересов.
В настоящее время, на основании ст. 172-7 Кодекса об административных правонарушениях Украины, предусмотрена административная ответственность как за неуведомление о наличии реального конфликта интересов, так и за совершение действий или принятие решений в условиях реального конфликта интересов. В этих случаях взыскание – значительный штраф. Протокол об админправонарушении составляется Национальным агентством по противодействию коррупции, а решение об админвзыскании принимает все равно суд. Если в течение года было наложено административное взыскание по этой статье, то повторно, кроме штрафа суд может еще лишить права занимать определенные должности или заниматься определенной деятельностью сроком на один год. Из этого следует, что, если лицо дважды за год привлекается к административной ответственности, то чиновник теряет свою должность, а полномочия депутата прекращаются без решения сессии.
18_41
Если проанализировать основное место работы, например, у депутатов Днепропетровского горсовета, то у многих оно связано с городским советом, а это порождает конфликт интересов. Например, если депутат городского совета входит в состав постоянной комиссии по молодежи и спорту и при этом он заместитель городского головы по этим же вопросам, значит, любое решение, принимающееся на комиссии, касается его лично как чиновника, отвечающего за эту сферу, поэтому, на мой взгляд, реальный конфликт интересов здесь очевиден.
Поэтому, необходимо помнить, что закон уже действует, чиновники и депутаты должны помнить о конфликте интересов, а общественные активисты тоже уже могут начинать собирать материалы для Национального агентства по противодействию коррупции, для того чтобы чиновники и депутаты, работающие не только с учетом общественных интересов, а и своих личных, были привлечены к административной ответственности и, в конечном счете, лишились на основании закона своей должности.
Сергей Жуков, адвокат,
депутат Днепропетровского городского Совета

неділя, 26 квітня 2015 р.

Січеслав (Дніпропетровськ).: Новий Кодак, Нові Кодаки, Нові Кайдаки

Січеслав (Дніпропетровськ).: Новий Кодак, Нові Кодаки, Нові Кайдаки: Олег Черненко 11 хв.  · Новий Кодак, Нові Кодаки, Нові Кайдаки — історична місцевість Дніпропетровська, колишнє місто,...

Погляд з козацького краю(Дніпро).: ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Погляд з козацького краю(Дніпро).: ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ: Віктор Козоріз 's  допис . 54 хв  ·  Видатний харків"янин. Справжній ветеран. 101 рік. Вікто...

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: МАКСИМ РОМАНЕНКО

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: МАКСИМ РОМАНЕНКО

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: Микола Кожушко - Николай Кожушко - хамелеон

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: Микола Кожушко - Николай Кожушко - хамелеон: Ludmila Kostryukova 1 год.  ·  Dniepropetrovsk  ·  Кто-то его называет клоуном, кто-то - городским сумасшедшим, кто-то -...

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: "ФЕЙКОВІ" ВОЛОНТЕРИ

ДОСЬЄ НА ЗРАДНИКІВ: "ФЕЙКОВІ" ВОЛОНТЕРИ: В МВС НАЗВАЛИ ОРГАНІЗАЦІЇ, ВІД ІМЕНІ ЯКИХ НАЙЧАСТІШЕ ДІЮТЬ "ФЕЙКОВІ" ВОЛОНТЕРИ "Дитячі долоні"; "Сильні люди&quo...

«Відкрита влада» при ОДА


24.04.2015 15:25
За завданням голови Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Резніченка з травня 2015 року буде поновлено роботу офісу «Відкрита влада», який до цього не працював майже рік. Метою його роботи є забезпечення діалогу між владою та суспільством.
Про це повідомляє видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" з посиланням на прес-службу ОДА.

середа, 22 квітня 2015 р.

Перемога Січових стрільців над царськими військами проголошена державним святом


 Українське національне військове формування часів Австро-Угорщини тепер вшановуватимуть на державному рівні. Ілюстрація:www.lviv.tv Військові частини та навчальні заклади будуть перейменовані на честь Українських Січових Стрільців (УСС). Президент Петро Порошенко видав указ про заходи щодо вшанування Українських Січових Стрільців та 100-річчя їхньої перемоги на горі Маківка. Про це повідомляють Патріоти України  з посиланням на Цензор.нет. Указ видано з урахуванням вагомої ролі формувань Українських Січових Стрільців у відродженні національних військових традицій, їх активної участі в Українській революції 1917-1921 років та становленні української державності на початку XX століття. Зокрема, окрім традиційних лекцій, виставок та наукових конференцій, в рамках виконання указу в травні 2015 року на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівської області відбудуться ювілейні заходи, у тому числі за участю молодіжних організацій України. Також повинні впорядкувати місця поховань загиблих учасників національно-визвольного руху початку XX століття і встановити їм пам’ятники. Крім того, доручено назвати або перейменувати військові частини, навчальні заклади на честь Українських Січових Стрільців. Висвітлювати 100-річчя перемоги УСС на горі Маківка повинні і на телебаченні. Бої за гору Маківка – запеклі позиційні бої, які тривали з 29 квітня до 4 травня 1915 року між підрозділами австро-угорської піхотної дивізії фон Фляйшнера (до складу якої входили сім сотень першого та другого куренів УСС) та російськими військами. Бої йшли за панівну висоту – гору Маківка. Захопити вершину московським військам вдалося тільки 4 травня, а не 29 квітня, як планувалося. При цьому були задіяні всі наявні російські резерви. Через величезні втрати російські війська не змогли продовжити наступ і вже через тиждень змушені були поспішно відступати перед австрійськими підрозділами. Особливою мужністю під час боїв за Маківку відзначилися частини Українських Січових Стрільців, що знайшло відображення в народній пам’яті. До речі, у 2010 році Росія висловлювала обурення у зв’язку з аналогічним указом Віктора Ющенка про вшанування Січових Стрільців. У лютому Порошенко видав указ, в якому назвав князя Володимира Великого творцем середньовічної європейської держави Руси-України. У відповідь на це в Росії звинуватили Президента України в “приватизації” князя Володимира.
Джерело: http://patrioty.org.ua/peremoga-sichovih-striltsiv-nad-tsarskimi-viyskami-progoloshena-derzhavnim-svyatom/#disqus_thread

субота, 18 квітня 2015 р.

середа, 15 квітня 2015 р.

КОЗАК ГОЛОТА

Тисячі сучасних козаків зараз взяли до рук зброю та боронять рідну землю від орди 21 століття.. Один з таких – Козак Голота – боєць батальйону «Дніпро 1». Усміхнений і мужній сучасний герой наступного випуску програми «Козацька звитяга».

вівторок, 14 квітня 2015 р.

САМООБОРОНА МАЙДАНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: П’ять міфів про "декомунізаційний пакет"

САМООБОРОНА МАЙДАНУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ: П’ять міфів про "декомунізаційний пакет": Віталій Червоненко ВВС Україна 14 квітня 2015     коментарі Поділитися Верховна Рада заборонила популяризацію символів "к...

"ШИРКА" ПРО ЯКУ МРІЯЛА ТИМОШЕНКО ВІДБУЛАСЬ В ОДНОМУ ОКРЕМО ВЗЯТОМУ МІСТІ

Саме таке враження про пресконференцію що відбулась сьогодні в місті.


Перейменовувати Дніпропетровськ — невчасно та ще й дорого -http://9-channel.com/pereymenovuvati-dnipropetrovsk-nevchas…
Про це заявили представники двох фракцій міської ради — Опозициційного блоку та Батьківщини. На їхню думку, зараз необхідно вирішувати більш нагальні проблеми.
Вони домовились тоді та переіменували на Нігояна проспект аби заблокувати опісля всі інші переіменування. Це стало очевидним

Погляд з козацького краю(Дніпро).: САТАНІСТИ РУССКОГО МІРА ВЛАШТУВАЛИ ВИСТАВКУ В МОСК...

Погляд з козацького краю(Дніпро).: САТАНІСТИ РУССКОГО МІРА ВЛАШТУВАЛИ ВИСТАВКУ В МОСК...: “Окровавленные тела и лужи крови”: У Москві показали, що зробили з Дебальцеве (фото)ПУ Квітень 14, 2015 12:23 | Тематика: Новини | 10 Comme...

понеділок, 13 квітня 2015 р.

Все участники второй мировой | FakeOff

Все участники второй мировой | FakeOff

Правда в Україні: Майданівці вимагають нових виборів: На нашому горб...

Правда в Україні: Майданівці вимагають нових виборів: На нашому горб...: Ті, хто прийшов до влади в результаті Майдану, як і попередня влада, займаються лише особистим збагаченням. У Києві біля керма вияв...

Погляд з козацького краю(Дніпро).: ОБРАЩЕНИЕ К ОППОБЛОКУ

Погляд з козацького краю(Дніпро).: ОБРАЩЕНИЕ К ОППОБЛОКУ: Володя Пономаренко 22 хв  ·  ошибок прошлого! Итак : Дорогие представители Партии Регионов! Многих из Вас я знаю ,многи...

Австрійське телебачення ORF шукає працівників в Україні

Австрійська телерадіокомпанія ORF шукає асистентів (фіксерів) для кореспондента у Харкові, Дніпропетровську, Одесі і Львові. Зарплата починаючи з 250 євро з перспективою росту.
 
Вимоги:
-вільне володіння українською й російською мовами;
- досвід медіа-діяльності;
- вміння брати інтерв'ю, заводити й тримати контакти;
- відповідальність;
- мужність проявляти ініціативу й нести відповідальність;
- комунікабельність, відкритість, розторопність;
 
Обов'язки:
-інформування кореспондента про події в місті, області й суміжних областях;
- анонсування подій кореспонденту;
- щотижневе анонсуваня і звітування про перебіг тижня;
- пошук інформації й вирішення поставлених завдань в сусідніх містах і областях;
- зйомка резонансних подій і персилання матеріалів;
- влаштовування інтерв'ю, пошук експертів і коментаторів на місцях, зведення їх з кореспондентом;
 
Резюме посилайте на е-мейл piwtorachok@gmail.com .
Номер телефону для зв'язку 096 98 20 119.

субота, 11 квітня 2015 р.

ЗОЛОТА ПАЛАНКА: Топ-10 Україна Інкогніта (2014). Козацькі дерев'ян...

ЗОЛОТА ПАЛАНКА: Топ-10 Україна Інкогніта (2014). Козацькі дерев'ян...: Це не запозичене, це своє. Дерев'яні храми, що будувалися козаками стали особливим сегментом архітектурної історії України...

Січеслав (Дніпропетровськ).: ЯК ФАЛЬШУЄТЬСЯ ІСТОРІЯ

Січеслав (Дніпропетровськ).: ЯК ФАЛЬШУЄТЬСЯ ІСТОРІЯ: НА САЙТІ, ЩО ПІД ВИГЛЯДОМ ПРАВДИ ПРО МІСТО СІЧЕСЛАВ ПОДАВ БРЕХНЮ СПРОБУЙТЕ ПРОЙТИСЬ ЗА ПОСИЛАННЯМИ ВНИЗУ. Про назву Січеслав є бегето інфо...

ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ НІГОЯНА

Сергій Нігоян, вічна пам'ять!

ЯК ФАЛЬШУЄТЬСЯ ІСТОРІЯ

НА САЙТІ, ЩО ПІД ВИГЛЯДОМ ПРАВДИ ПРО МІСТО СІЧЕСЛАВ ПОДАВ БРЕХНЮ СПРОБУЙТЕ ПРОЙТИСЬ ЗА ПОСИЛАННЯМИ ВНИЗУ. Про назву Січеслав є багато інформації з історичного музею імені Яворницького, але тут жодного посилання на істориків цього музею немає.

Тетяна Цимлякова повідомляє наступне про звільнення міста в 1919 році

«Ті події газетою «Республіканець» були названі «днем перемоги», а самі війська, які відновлювали владу Директорії, – геройськими. Журналісти місцевих газет тоді писали: великий символ у тому, що Катеринослав, серце козацької землі, визволив саме полк під назвою «січових стрільців», і громадськість підтримала пропозицію про перейменування міста на Січеслав. Але ми знаємо, що ця назва не стала офіційною, а була поширена тільки в колах української громадськості. Вперше про події тих років було розказано в експозиції 5-го залу нашого музею в 1997 році, коли вже про це стало можна говорити. Саме тоді ми, музейні співробітники, разом з університетськими колегами почали досліджувати цю тему», – розповідає науковий співробітник музею.


А тепер подивіться на сайті що скопійований внизу
Історія назв Дніпропетровська

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Дніпропетровськ — місто в Україні, адміністративний центр Дніпропетровської області. Власне, однією з найбільш суперечливих сторінок цього міста є історичні назви головних поселень на його території й історія їх перейменуваннь.

До 1784 року

За середньовіччя на території міста існувало декілька значних міст:
 • Пересічень - 9-13 сторіччя, столиця руського племені уличей, слугував торговим центром - одним з головних перевозів через Дніпро у степах (південніше Дніпрових порогів існувавКрарійський перевіз)
 • Монастирськ - монастирське місто-замок 10-13 сторіччя за християнської доби Київської Русі[2]) - християнський центр, що пов'язував християнську метрополію України - Візантію з новим місіонерським центром - Києвом; Грецький монастир на Монастирському острові з містечком на протилежному березі у сучасних Каміннях
Поселення на території сучасного Дніпропетровська до заснування Катеринослава
Поселення на території сучасного Дніпропетровська до заснування Катеринослава
До 1787 року на території сучасного міста і околиць відомо декілька поселень і міст, які виникли у козацьку добу:
 • 1500 (або 1524) — торгівельний центр бродників й згодом запорозьких козаків місто Самар (Самарь, Самара) — у пониззі р. Самари. Занепало у 1688 р.
 • 1564 — відомі козацькі курені у Таромському, з 1704 — слобода;
 • 1596 — відомий перевіз Кам'янка через Дніпро;
 • 1600 — відомі Богородицькі хутори (тепер — м. Підгороднє)
 • 1635 — поляки заснували фортецю Кодак, поряд виникло містечко — центр Кодацької паланкиЗапоріжжя. Фортецю було зрито за умовами Прутського трактату 1711 р. Слобода відновилася близько 1734-35 рр. (Старий Кодак).
 • 1648 — відомий хутір Обуха (теперішня Обухівка (Кіровське));
 • 1650 (або 1660) — відомий Новий Кайдак (центр паланки, а в 1784 — 1797 рр. частково виконував функції губерського міста під назвою Катеринослав-ІІ);
 • 1688 — поряд з козацьким містом Самар (центр запорізької паланки) московським урядом засновано Богородицьку фортецю і посад — Новобогородицьк — першу російську колонію на запорізьких землях. Козацьке населення м. Самар розійшлося сусідніми селами. Проіснувало до 1793 р., коли його залишки були переведені до сучасного Новомосковська (Новоселиці)
 • 1740-ві (або 1770-ті) — біля першого порогу засновано поселення лоцманів — Лоцманська Кам'янка;
 • 1743 — 1795 — існувала слобода Половиця. Зникла внаслідок розбудови на її вулицях Катеринослава, який було засновано 1787 р. у ній а також на горі над Половицею. Тепер — центр м. Дніпропетровська.
 • 1744 — засновано Мануйлівку (в подальшому — також Поповка);
 • 1760 — ті — відомий хутір Чаплі;
 • 1770 — засновано Сухачовку;
 • 1775 — засновано Діївку;
 • 1776 — засновано Одинківку;
 • 1784 — відома Мандриківка;
В 1775 році, після чергової переможної війни з Османською імперією, запорізьке козацтво за непотрібністю було ліквідовано, а землі Запоріжжя увійшли у склад Азовської губернії. Щоб керувати цими землями, потрібен був адміністративний центр. Таким центром повинен був стати Катеринослав, заснований 1776 року на річці Кільчень.

Новий Кодак

За свідченнями історика XIX ст. Ф.°Макаревського, у 1645 р. в містечку Новий Кодак стараннями місцевих мешканців було побудовано дерев'яну церкву св. Миколи. Цю дату можна вважати початком міста Дніпроптеровська. Наприкінці XVII ст. — початку XVIII ст. Новий Кодак почали заселяти сімейні козаки. У 1704 р. біля Нового Кодаку з'явилося нове поселення — Таромське, а пізніше Сухачівка, Половиця, Діївка. В середині XVIII ст. Новий Кодак був велелюдним містом, центром Кодацької паланки Підпільненської Січі. За переписом 1754 р. в ньому проживало близько 4000 мешканців. В Новому Кодаку тричі на рік відбувалися ярмарки, діяло десятки ремісничих майстерень. У 1760-х роках в містечку з'явився стаціонарний ринок.
Усталений уклад запорозького міста Новий Кодак міняється після ліквідації Підпільницької Січі у 1775 р. Паланкова старшина ліквідується, замість неї в Новому Кодаку з'являється воєвода та городничий. У 1776 році Новий Кодак перетворюється на місце перебування адміністрації Саксаганського повіту Новоросійської губернії Російської імперії. Більше 10 років (з 1776 р. до 1789 р.) Новий Кодак виконував функції повітового центру Саксаганського (з 1783 р. — Новокодацького) повіту. Тут також була резиденція Слов'янського і Херсонського духовного правління. В останньому десятиріччі XVIII ст. органічний розвиток міста Новий Кодак був штучно перерваний діями російської влади. В середині 1780-х років російська імператриця Катерина ІІ звеліла почати будівництво Катеринослава на правому березі Дніпра біля Кодаку. В описі Катеринославського намісництва за 1784 р. вказувалося, що Катеринослав засновується з містечка Новий Кодак. З появою Катеринослава починається імперський етап розвитку Дніпропетровська. За інерцією з 1785 р. по 1791 р. в Новому Кодаку розміщувалася адміністрація міста Катеринослава і повіту, а сам Новий Кодак в церковних і світських документах називався Катеринославом.
Протягом першої половини 1790-х років адміністрація Катеринослава поступово виїхала з Нового Кодаку на нове місце (в район Половиці). У липні 1795 р. «сєлєніє» Новий Кодак (у 1793 р. мав близько 2000 мешканців) було приєднано до «міста» Катеринослава (у 1793 р. мав біля 800 душ населення). Подібне було зроблено і з новокодацькими ярмарками. У серпні того ж року кодацьку поліцію було підпорядковано катеринославській, а казенним селянам запропоновано записатись в купці чи міщани. З 355 дворів Новий Кодак залишила 121 родина. У 1796 році був відкритий наплавний міст біля Катеринослава, який звів нанівець значення Новокодацького перевозу.

1784-1918 роки

Катеринослав

Офіційна історія Катеринослава розпочалась у 1776 році, коли було затверджено план будівництва міста на річці Кільчень при її впадінні у ріку Самара. Цей Катеринослав опісля називався Першим (Катеринослав І), Лівобережним, Кільченським. Але незабаром з'ясувалося, що місце для губернського центру було обрано досить невдало: під час весняних і осінніх повеней все заливалося водою, що призводило до спалахів епідемій, а найголовніше — місто було далеко від судноплавного до початку порогів Дніпра.
Дніпропетровськ (Катеринослав) на мапі Шуберта, приблизно 1888 рік
Дніпропетровськ (Катеринослав) на мапі Шуберта, приблизно 1888 рік
Це призвело до того, що наказом Катерини II від 22 січня 1784 р. Катеринослав перенесли на правий берег Дніпра на підвищену місцевість слободиПоловиця.
Катеринослав 1 в свою чергу було перейменовано наНовомосковськ.
Російська імператриця Катерина II мріяла збудувати «Південну Пальміру» — столицю Російської імперії, порівнюючи Санкт-Петербург — «Північна Пальміра». Планувалось побудувати вищий (132 м) за папський собор Петра і Павла в Римі (Ватикан). (Але — величезним планам не було дано збутися; вони були забуті коли Катерина ІІ померла). Урочисте заснування імператрицею собору відбулося 9 травня 1787 р. Будівельники встигли закласти величезний фундамент (нині — Жовтнева площа Дніпропетровська). Це ще одна дата заснування міста: 1887 р. городяни святкували 100-річчя міста.
Деякий час між двома Катеринославами частина губернських установ була розташована у старовинному Новому Кодаку.
1789 р. було засновано німецькі колонії по Самарі — Кронгартен (нині — східна частина м.Підгороднє), Йозефсталь (нині — Самарівка), Фішерсдорф (нині Рибальське — частина Ігрені). У гирлі Сури було засноване колонію Ямбург1794 р. було засновано перше промислове підприємство — суконну фабрику (біля теперішнього вокзалу). 1796 р. було засновано с. Краснопілля.

Новоросійськ

У 17961802 за бажанням імператора Павла І місто носило назву Новоросійськ, проте після отримання імператорського трону Олексанром І, онуком Катерини II у 1801 році місту була повернена стара назва.

1918-1926 роки

Січеслав

Ця назва пропонувалася у 1918 році Центральною Радою, проте через її усунення не була реалізована. В часи української революції 1917-1921 років цю назву використовували про-національні українські сили, та представники української інтелігенції. На сьогоднішній день ця назва є найбільш поширеною серед українських націоналістів, в тому числі й жителів самого Дніпропетровська, та деяких про-українських сил. Зокрема, у вересні 2011 року у Верховній Раді вже пропонувалося перейменувати місто в Січеслав[4]. Назву "Січеслав" використовують багато видань та громадських організацій на Дніпропетровщині, зокрема створена під час Євромайдану громадська організація "Майдан Січеслав"[5].

Краснодніпровськ

Одна з альтернативних назв Катеринослава, запропонована місцевим радянським урядом у 1924 році, проте така назва не знайшла підтримки у радянської влади в Москві. У цей час також обговорюються варіанти назв "Ленінослав", "Металіст" та "Краснорурськ".

від 1926 року

Дніпропетровськ

20 липня 1926 року Катеринослав було перейменовано на Дніпропетровськ[6] (на честь діяча комуністичної партії місцевого походженняГ.І.Петровського). Поступово, у другій половині ХХ ст. таку довгу і не дуже зручну назву витісняє "народна" назва - "Дніпро" (рус. "Днепр"), зараз практично все[Джерело?] населення міста називає його саме так.

Примітки

 1.  У 1776-1784 роках існував 1-ий Катеринослав(-Кільченський))
 2.  Михаил Шатров (Михаил Штейн); «Город на трёх холмах»; 10 сторінка; Издательство «Промінь»; Днепропетровск; 1969 рік; 7-3-3/70-69М
 3.  У 1776-1784 роках існував 1-ий Катеринослав(-Кільченський))
 4. http://tsn.ua/ukrayina/v-ukrayini-hochut-pereymenuvati-25-mist-v-tomu-chisli-dnipropetrovsk-i-kirovograd.html
 5. http://diyaty.org/detailinfo/2647
 6. Постановление Президиума ЦИК СССР от 20 июля 1926 года «О переименовании гор. Екатеринослава в „Днепроетровск“, ст. Екатеринослав в ст. „Днепропетровск“ и Екатерининской ж. д. в „Днепропетровскую“ ж. д.»